BAYİLER
SERTİFİKALAR
SIK SORULAN SORULAR

Sık Sorulan Sorular

АВР-051 nedir?

АВР-051 – kan basıncının normalleştirilmesi için tıbbi bir fizyoterapi cihazı. АВР-051, hem artan hem de azalan kan basıncı olan kişiler tarafından kullanılabilir.

“АВР-051” cihazı basıncı ölçebilir mi?

Hayır, ölçmez. Basınç ortak bir tonometre ile ölçülmelidir. АВР-051 basıncıncın normalleşmesine destek verir.

“АВР-051” cihazı basıncı nasıl normalleştirir?

Cihaz elektrostimülasyon yoluyla etki eder. Cihazda bilekte sabitlenen ve sık sık düşük akım gönderen iki elektrot vardır. Maruz kalmaya yanıt olarak, medullada bulunan vazomotor merkezi, küçük arterlerdeki düz kas tonunu değiştirir. Tonu düşürürseniz, kan basıncı düşer, arttırılırsa – basınç yükselir.

“АВР-051” cihazı kalbi etkiler mi?

АВР-051 kalbi etkilemez. Bir pompa olarak kalp damarlarda basınç oluşturur ve arterler tarafından düzenlenir. Bunun için, vasküler arterlerin esas olarak basıncı yöneten düz kasları vardır. Pürüzsüz basınç tonundaki değişiklik, hipertansiyonu olan kişilerin normal basıncı azaltmasına ve sürdürmesine ve hipotansiyonu olan kişilerin basıncı arttırmasına yardımcı olur.

“АВР-051” cihazı sürekli kullanılmalı mı?

Hayır, sadece uygulama sırasında takılır. Hipertansiyonu olan insanlar için uygulama beş dakika, hipotansiyonu olan insanlar için – altı dakika sürer.

“AВР-051” cihazı basıncı ne ölçüde azaltır?

Kural olarak, АВР-051 ilk kullanıldığında, insan basıncı 5-10 mm Hg’de, bazı durumlarda – 20-22 mm Hg’de azalır. Nadir durumlarda, ilk kullanımda basınç değişmez ve kullanımın etkisi 10-14 gün boyunca gelişir. АВР-051’in ana klinik amacı – kendi kan basıncı düzenleme mekanizmalarının aktivitesini normalleştirmek. Bir seanstan sonra KB değerlerindeki değişiklik, cihazın etkinliğini tam olarak yansıtmayabilir. Maksimum etkinlik sadece kurs uygulamasından sonra gösterilir. Etkinlik sadece nesnel değerler (BP değerleri) için değil, aynı zamanda sağlık durumunun iyileştirilmesi, uyku normalizasyonu vb. Gibi öznel değerler başına da değerlendirilir.

“АВР-051” kullanımı kan basıncında azalmaya değil aksine kan basıncında artışa neden olursa ne yapmalı?

Kan basıncının geçici olarak artması geçici (veya geçici). Hem hastanın sinir sistemi tipi hem de stres, ajitasyon, yakınlarda “beyaz önlük” varlığı gibi çevresel faktörler kısa süreli kan artışını etkiler. Durum – BP artışı – cihaz arızası değildir. Tedaviye devam etmenizi öneririz ve vücut maruziyete adapte edildikten sonra KB normalleşmeye başlar. Uyarlama, cihaz kullanımının ilk birkaç gününde gerçekleşir.

“АВР-051” cihazını kullanmayı bırakırsam ne olur?

Tedavi kesildiğinde “yoksunluk sendromu” gibi bir olay, basınç aniden artar, АВР-051 kullanıldığında bulunmaz. Aksine, cihaz maruziyeti, prosedürler durdurulduktan sonra her bir kişi için bir süre bireyi koruyan uzun süreli bir etkiye sahiptir. Bununla birlikte, tedaviyi durdurmanın, bir hastanın kan basıncı artışından korunmadan bırakıldığını ve tekrar artmaya başlayacağını ve her basınç artışının insan vücuduna zarar verdiğini ve ciddi komplikasyonlara neden olabileceğini anlamanız gerekir – miyokard enfarktüsü, inme, böbrek yetmezliği, vb.

“АВР-051” cihazı kullanılmadan önce cilt neden nemlendirilmelidir?

Bilek derisi çok kuru ise prosedürün etkinliği azalabilir. İnsan cildinin yüksek elektrik direncine sahip olması ve cihazı düzeltmek için cildi hafifçe nemlendirmeniz gerekir.

Cihaz nasıl kullanılır?

Cihazın temizliğini ve elektrotların çalışma yüzeyini dikkatlice izlemelisiniz. Elektrotlara düzenli olarak nemli bir mendil uygulayın.Cihaz birkaç kişi tarafından kullanılıyorsa, her kullanımdan sonra elektrotlara nemli dezenfekte edici mendiller uygulayın. Tercihen dezenfektanlar ve alkol içeren mendiller kullanılmamalıdır.

АВР-051 yanlış kullanılabilir mi?

İki ana hata vardır: cihaz “yanlış alana” sabitlenir veya “yanlış düğmeye” basılır. Lütfen kullanım Talimatının ilgili bölümünü dikkatlice inceleyin.

Cihaz günde kaç kez kullanılır ve tedavi kursu ne kadar sürer?

BP değerlerine bağlı olarak cihazı günde 1-3 kez kullanmanız önerilir. Önerilen kurs süresi 14 gündür. Tedavi etkinliği, tedavi kursunun tamamlanmasının ardından değerlendirilir. Tedavi sırasında, BP değerlerine bağlı olarak, günlük prosedürler günde 1-2 kez azaltılabilir. Kurstan sonra 1-2 hafta ara verilir. Ancak, mola süresi ve parkurun devamına ilişkin kararın tıbbi verilere dayanarak birlikte alınması gerektiğine dikkat edin. Bazı durumlarda, doktor tarafından reçete edilirse, sürekli olarak kullanılabilir.

Oturum süresi kaydedilmeli mi?

Hayır, zaman kaydedilmemelidir. Cihazın bir zamanlayıcısı var, cihazı otomatik olarak kapatıyor. Her program açıldığında, üçlü bir ses sinyali duyulur. İlaçlar henüz uygulanmadığında profilaksi için kullanılan cihaz “АВР-051” kullanılabilir mi? Üst KB değeriniz 160 mm Hg’yi geçmezse, cihazı ilaç uygulamasından önce profilaksi olarak kullanabilirsiniz.

Cihaz “АВР-051” ilaç yerine kullanılabilir mi?

Tedavi şemasındaki değişikliklerin ve ilaç reçetelerinin verilmesine ilişkin herhangi bir karar doktorla birlikte verilmelidir. Bazı durumlarda, АВР-051 kullanımı sırasında bir dizi ilaç ve dozu azaltabilir ve hatta “АВР-051” monoterapisine geçebilirsiniz, ancak her durumda bu tür değişikliklerin sadece tıbbi gözetim altında yapılabileceğine dikkat edin.

“АВР-051” cihazını kullanmaya başladıysam tablet almamalıyım?

Tabii ki, tablet almayı bırakmamalısınız. Cihazı mevcut tedaviye ekliyoruz ve basınç günlüğünü izliyoruz. Basınç hedef değerlerden düşükse, ilgili doktor dozları azaltabilir veya bazı ilaçları durdurabilir.

Herhangi bir kontrendikasyon var mı?

Kontrendikasyonlar var. Mutlak: implante edilmiş bir kalp pilinin varlığı, elektrik akımının bireysel dayanılmazlığı, atriyalfibrilasyon, fizik tedaviye genel kontrendikasyonlar. Bağıl: açık cilt yaraları veya sol önkolun distal üçte birinin yaralanmaları (maceralar, yaralar, yanıklar, ekzantem vb.), Herhangi bir etiyolojinin veya yerin neoplazmları (tümörleri), akut psikotik, alkol veya ilaca bağlı uyarılma, hamilelik.

Cihazı kullanarak neden hareket etmemeli veya oturmalıyım? Neden ayakta durmamalıyım?

Terapötik seans sırasında vasküler bölgeyi etkileriz. Bu nedenle, bazı durumlarda, ayakta duran bir kişi düşebilir ve yaralanabilir.

“АВР-051” cihazı tıbbi kurumlarda kullanılıyor mu?

“АВР-051” cihazı tıbbi bir cihaz olarak kayıtlıdır ve hem ev ortamlarında hem de tıbbi kurumlarda (poliklinikler, yatan hasta birimleri, vb.) Kullanılabilir.

Cihaz “АВР-051” sertifikalı mı?

“АВР-051” – Federal Sağlıkta Gözetim Hizmeti tarafından kaydedilen tıbbi cihaz. АВР-051, Rusya, Avrupa Birliği ve çeşitli yabancı ülkelerde tıbbi kullanım için onaylanmıştır. Cihazın etkinliği sürekli büyüyen klinik uygulama ve devam eden araştırma klinik gözlemleriyle doğrulanmaktadır, Rusya’da AВР-051 2016’dan beri ve 2017’den beri AB ülkelerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Rusya’da ve yurtdışında düzinelerce hasta düzenli olarak kullanıyor ve etkisini görüyor. Arteriyel hipertansiyon tedavisinin – sadece uygulanan ilaçlar ve АВР-051 değil, tüm faktörlerin büyük değer taşıdığı karmaşık ve çok bileşenli bir süreç olduğu belirtilmelidir. Yıkıcı bir yaşam tarzınız varsa, kahve, sigara ve alkol gibi kötüye alışkanlıklarınız, hem ilaçların hem de АВР-051’in yüksek etkililiğini beklemek zor, daha kesin olarak, neredeyse imkansızdır. Ayrıca cihaz, kurs uygulamasında maksimum etkinlik gösterir.

“АВР-051” ribaund sendromuna yardımcı oluyor mu?

“АВР-051” cihazı sadece artmaya değil, aynı zamanda “yoksunluk sendromu” olarak da bilinen ribaund sendromunu tamamen önlemeye yardımcı olur. Geri tepme sendromu, bazı antihipertansif ilaçların kesilmesinden hemen sonra ortaya çıkar ve kan basıncının aniden artması ile karakterizedir.